+90 216 680 07 18info@besteknoloji.com.tr
+90 216 680 07 18info@besteknoloji.com.tr

Yangın Algılama, İhbar, İtfaiyeci Acil Telefon ve Deprem Algılama Sistemleri

 

Deprem Algılama Sistemleri
TSE Standardında belirtilen ivme değerlerinde oluşan sarsıntılarda, sismik hareketi algılayan ve binaya monte edilmiş gaz kesme emniyet vanalarına sinyal göndererek binada kullanılan doğalgazı otomatik olarak kesen cihazlardır ve depremin etkisiyle oluşabilecek gaz sızıntısı, patlama ve yangın durumuna karşı önlem alınmasını sağlarlar. Aynı zamanda elektrik tesisatını da devre dışı bırakarak elektrik kaynaklı riskleri de ortadan kaldırır.

Bazı sistemlerde gaz alarm dedektörü, duman dedektörü gibi girişler gaz kesme cihazına bağlanabilir. Bu durumda deprem alarmına paralel olarak diğer alarm durumlarında da kontak çıkışına bağlanan diğer cihazlar da kontrol altına alınmış olur.

Yangın algılama ve uyarma sistemleri

Binalarda yangın algılama ve uyarma sistemleri, olası bir yangın durumunu en kısa sürede algılayarak oluşabilecek zararları en aza indirgemek üzere yönetmeliklere uygun bir şekilde bulunması gereken bir ihtiyaç ve kanuni bir zorunluluktur. Yangını erken algılamak ve insanları uyarmak can emniyeti açısından hayati öneme sahiptir.

Yangın sistemleri konusunda uzman ve tecrübeli teknik ekibimiz; uygun ürün ve kablo seçimi, eksiksiz cihaz yerleşimi, doğru uygulama ile insanları ve binaları koruyan sorunsuz sistemler kurmakta, ayrıca müşteri talepleri doğrultusunda en uygun teknolojileri kullanarak yangın alarm sistemi projelerini müşterilerine satış sonrası hizmetleriyle destekleyerek kaliteli bir şekilde sunmaktadır.

İtfaiyeci Acil Telefon Sistemi
Çok sayıda binaların olduğu siteler, yüksek katlı binalar, alışveriş merkezleri, havaalanları gibi büyük ve kompleks yapılarda olası bir yangın sırasında tahliyeyi sağlamak için kullanılan sistemlerdir.

Yangın sırasında, sistemin kapasitesine bağlı olarak belirli sayıda ve belirli alanlara yerleştirilmiş olan telefon istasyonlarından herhangi birinde bulunan ahize kaldırıldığında hiçbir tuşlama gerektirmeden ve  merkez olarak belirlenmiş olan numara otomatik olarak aranır ve iletişim sağlanır.