+90 216 680 07 18info@besteknoloji.com.tr
+90 216 680 07 18info@besteknoloji.com.tr

Kişi Sayma ve Yüz Tanıma Sistemleri

Yüz tanımlama sistemleri

Yüksek ve temassız güvenlik gerektiren giriş noktalarında yaygın olarak tercih edilen Yüz Tanıma Sistemi, insan yüzüne ait karakteristik hatları algılar ve analiz eder. Analiz sonucu elde edilen veriler, veri tabanına kaydedilmek üzere yüz tanıma programına iletilir.

Sistemde kayıtlı olan bu veriler, kimlik tanımlama sırasında kullanılır ve eşleştirme gerçekleştiğinde gerekli izinleri verilir.
Yüz Tanıma Cihazı entegre edilmiş turnike, kapı ve geçiş noktası gibi Geçiş Sistemleri yüksek güvenlik ihtiyacı bulunan kurum ve kuruluşlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Banka, kütüphane, alışveriş merkezi, müze, spor salonu gibi alanların kapı giriş ve çıkışlarına konumlandırılmış hassas sensörler sayesinde kişilerin giriş ve çıkışlarını anlık olarak sayabilen ve elde ettiği verileri yönetim merkezine ileterek görevlilere anlık uyarı bildirimi gönderen sistemlerdir.

İnsan yoğunluğunun fazla olduğu işletmeler, performans değerlendirmesi yapabilmek ve geniş bakış açısına sahip olmak için bu trafiği ölçmek zorundadır. Bu verilere yüksek doğruluk payıyla erişmek için ise insanların tesise giriş-çıkış hareketlerini tespit ederek, alan içerisindeki artış ve azalışa göre bildirim gönderen kişi sayma teknolojilerinden faydalanmaktadırlar.